Методи виробництва тротуарної плитки та виробів з бетону

Наші вироби виготовляються за двома методиками: вібролиття і вібропресування.

Метод лиття реалізується шляхом вібрації бетонної суміші в пластиковій формі на вібростолі і має меншу продуктивність. Однак і вартість обладнання для його реалізації значно нижче, ніж при вібропресуванні.

Тротуарна плитка, одержувана методом лиття, має гладку лицьову поверхню, що робить її слизькою і ускладнює її використання в місцях, де можливе опускання температури нижче 0 °С. У зв'язку з високим водоцементним співвідношенням зменшується остаточна міцність виробу, її доводиться збільшувати додатковою кількістю цементу і різних добавок.

Тротуарна плитка, вироблена методом вібропресування з напівсухих піскобетонних сумішей, при невисокій вартості, має явні переваги перед традиційною заливкою тротуарів асфальтом або тротуарною плиткою, виготовленою методом вібролиття. Переважна більшість тротуарної плитки, що випускається в усьому світі, виготовляється саме за технологією вібропресування.

Поверхня вібропресованої тротуарної плитки шорохувата, і це робить її зручною для мощення міських територій, смуг розгону і гальмування транспорту (зупинок). Метод вібропресування дозволяє виробляти вироби з суворою геометричною формою.